Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

AFSÜ Tıp Fakültesi 15. Dönem Mezuniyet Töreninde 207 genç hekimimiz yeminlerini ederek mesleğe adımını attı.

Atatürk Kongre Merkezinde yapılan törene Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar başta olmak üzere Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, yöneticilerimiz, akademik ve idari personelimiz, genç hekimlerimiz ve değerli aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören öğrencilerimizin hazırladığı video ve slayt gösterimi ile devam etti. Ardından İnce Efeler Halk Oyunları Grubunun gösterisi ile ilerleyen törenin açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Dr. Seval Ayekin yaptı. Ardından kürsüye çıkan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit 207 genç doktorumuzu meslek hayatına kazandırmaktan dolayı mutluluğunu ve gururunu ifade etti. Genç doktorlarımıza meslek hayatlarında başarılar dileyen Prof. Dr. Becit mezunlarımızın ailelerine ve bölüm akademisyenlerine de destekleri, gayretleri ve özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Ardından kürsüye çıkan Prof. Dr. Okumuş konuşmasına yakın zamanda yaşadığımız küresel salgını hatırlatarak başladı. Doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadeledeki özverilerine değinen Prof. Dr. Okumuş hayatını kaybeden bilim insanlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı andı.Mezunlarımızla gurur duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Okumuş genç hekimlerimize meslek hayatlarına dair öğütlerde bulunmayı da ihmal etmedi. Sağlıkta şiddete de işaret eden Prof. Dr. Okumuş devletimizin tüm düzenlemelerine karşın halen şiddet uygulayanlara, hekimlerin öncelikle insan oldukların hatırlattı. Mesai saati gözetmeksizin büyük bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımıza gerekli saygının gösterilmesi gerekliliğine vurgu yapan Prof. Dr. Okumuş hekimlerin can verip, can almadığını bilimin ışığında ve imkanlar çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Mezunlarımızın insanlık tarihi kadar eski ve ulvi bir mesleğin neferi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Okumuş hekimlerimizi yetiştiren değerli ailelerini ve hocalarımızı kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.